Nawadnianie obiektów sportowych

NAWADNIANIE OBIEKTÓW SPORTOWYCH

Tereny zielone naturalną ozdobą przestrzeni miejskiej

W naszej szerokości geograficznej ilość opadów jest niewystarczająca, aby zapewnić odpowiedni wzrost roślin i zapewnić terenom zielony estetyczny wygląd. W przestrzeni miejskiej oraz przy obiektach komercyjnych ma to szczególne znaczenie, gdyż są to miejsca reprezentacyjne i wpływają na ich postrzeganie przez mieszkańców miasta i potencjalnych klientów. Cykliczne podlewanie roślin gwarantuje właściwą intensywność dostarczania roślinom wody, co zdecydowanie poprawia ich kondycje.

Systemy nawadniającej na obiektach sportowych

Każdy piłkarz doskonale wie, jak ważna jest jakość trawy, jaka pokrywa murawę. Musi mieć ona właściwą długość, odporność i optymalną wilgotność. Systemy automatycznego nawadniania pozwalają na regularne i zrównoważone nawadnianie powierzchni, minimalizując przy tym straty, Na terenach sportowych najlepiej sprawdzają się podziemne rurociągi, do który są trwale mocowane zraszacze wynurzane posiadające elektrozawory. Ich pracę regulują podłączone do nich elektroniczne sterowniki.

Trawnik rocznie potrzebuje dodatkowe 600 litrów wody na m2, jego wymaganiom możemy sprostać jedynie dzięki odpowiedniej instalacji nawadniającej.  Doradzimy najwłaściwszy wybór systemów, dopasowuje zraszacze z regulacją wysokości wylotu, zraszacze sektorowe i pełnoobrotowe o właściwym zakresie ciśnienia roboczego.